לקוחות יקרים, עקב המצב עלולים להיות עיכובים קלים במשלוחים. שמרו על עצמכם
whatsapp

כל מה שרצית לדעת על טכנולוגיה ליפוזומלית.

  • 14/06/2022

כל מה שרצית לדעת על טכנולוגיה ליפוזומלית.

כל מה שרצית לדעת על טכנולוגיה ליפוזומלית

בשנים האחרונות, חלו התפתחויות אדירות בתחום הפרמקולוגיה. מדענים מעולם הרפואה מקדישים כוחות ומשאבים רבים על מנת לפתח תרופות ותוספים שיבטיחו צורת מתן נוחה יותר, עם מינימום תופעות לוואי ועם ספיגה מקסימלית. כיום, הטכנולוגיה הליפוזומלית היא אחד מהכלים הנפוצים והיעילים ביותר כדי להבטיח את כלל היעדים האלה. על ידי יצירת תרכובות ליפוזומים, ניתן ליהנות ממתן ממוקד ואיכותי יותר. כדי ללמוד יותר על הטכנולוגיה החדשנית הזו ועל היתרונות הבולטים שלה, המומחים של פרויקט סקויה אספו מידע שימושי שכדאי להכיר על העוצמה שבליפוזומים.

מהם בעצם ליפוזומים?

משכבות פוספוליפידות. כלומר, שכבות של תרכובת שומן וזרחן. תכונותיו הפיזיות והרכבו הכימי של הליפוזום למעשה מדמה מבנה קרום תא טבעי בגוף. השם ליפוזום נגזר משתי המילים היווניות ‘ליפוס’ שמשמעותן שומן, ו’סומה’ שמשמעותה גוף.

כאשר קרום התא הדו-שכבתי של הליפוזום נחשף למים, שכבת הקרום נצמדת לנוזל ויוצרת משטח החוצץ בין המים ובין החומר המאוחסן בתוך הליפוזום. כך, משמש כל ליפוזום כשכבת מגן עוצמתית נגד ספיגה מוקדמת של תוספים ותרופות בגוף. החומרים המסיסים יתפרקו אף ורק במעי ויבטיחו ספיגה מקסימלית ואפקטיבית של התרופה. 

לאילו מטרות משמשת הטכנולוגיה הליפוזומלית?

הטכנולוגיה משמשת כיום בטווח רחב של יישומים בעולם הרפואה ומאפשרת לייצר תכשירים רפואיים עם אמינות גבוהה מאי פעם. אלו כמה מהיתרונות המרכזיים בשיטה זו. היכולת לייצר כדוריות מיקרוסקופיות שיהפכו כל חומר למסיס במים ובשמן בעת ובעונה אחת טומנת בחובה הזדמנויות רבות ליישומים חדשים בתחום הפרמקולוגיה ובתעשיות רבות אחרות.

  • מסיסות משופרת של תרופות מסיסות בשמן – התרכובת הליפופילית מאפשרת למולקולות מסיסות בשמן להיקלט ביתר יעילות בגוף.
  • מיקוד בתאי מערכת החיסון – היכולת לשלוט בקצב פירוק הליפוזום מאפשרת למדענים לתזמן את קצב ספיחת התרופה בגוף ולייעד אותה לתאים ספציפיים. כך, השתפרה באופן דרמטי יעילותן של תרופות רבות המיועדות למערכת החיסון.
  • תרופות בשחרור מושהה – כיום קיים ביקוש רב לתרופות המעניקות מענה מתון וארוך טווח. טיפולים בשחרור מושהה מספקים בדיוק את הפתרון הזה. על ידי כימוס (אינקפסולציה) של הטיפול התרופתי במעטפת ליפוזומלית, קצב פירוק התרופה מאט וניתן ליהנות מטיפול ארוך טווח.
  • הפחתת רעילות תרופות – תרופות אגרסיביות, כמו טיפולי כימותרפיה או מבוססות קורטיזון, עשויות להביא עמן השלכות רחבות היקף על מערכות גוף רבות. על ידי שימוש במעטפת ליפוזומלית, ניתן להגביל באופן ניכר את השפעת התרופה ולהבטיח כי היא תיספג אך ורק במוקד לו היא יועדה. במחקרים רבים, נרשמה הפחתה ניכרת בתופעות הלוואי בשימוש בתרופות אלו כאשר יוזמה בהם טכנולוגיה ליפוזומלית.

כמה מילים על זמינות ביולוגית

אחד מהקריטריונים החשובים ביותר למדידת איכות של תוסף תזונתי הוא הזמינות הביולוגית. כלומר,  המידה בה הוא נספג ביעילות ברקמות הגוף. תוספים מיושנים ומאיכות ירודה עשויים להיפלט ברובם מגופנו עם הפסולת מבלי שחומרי ההזנה שבהם ייספחו כלל בגופנו. מכיוון שליפוזומים מפגינים עמידות גבוהה במיוחד לסביבות מימיות, תוספי התזונה הליפוזומליים עוברים בוושט ובקיבה ומתפרקים אך ורק במעי, שם מובטחת להם ספיגה מיטבית בגוף. 

לא כל מעטפת מיקרוסקופית היא בהכרח ליפוזומלית

מוצרים רבים בשוק משווקים כמיוצרים בטכנולוגיה ליפוזומלית, אך למעשה מדובר בליפוזומים סינתטיים שאינם מבוססים על חומרים הידרופיליים. בתהליכים אלו, מיוצרות הכדוריות המיקרוסקופיות על ידי שימוש בתרכובות כמו גליצרול או חומרים כוהליים כאלו ואחרים. על אף שברמה הצורנית הן עשויות להיות דומות לליפוזום, הן נעדרות את התכונות שמאפשרות להפיק את כל היתרונות שניתן להפיק מתכשירים ליפוזומליים אמיתיים.

טכנולוגיה ליפוזומלית בסטנדרטים הגבוהים ביותר

פרויקט סקויה התחיל את דרכו מתוך חזון אחד – לייצר תוספים תזונתיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כדי להבטיח זמינות ביולוגית מיטבית ומיצוי מלא של כל יתרונות התוספים, אנו מקפידים על התקנים המחמירים ביותר. מקומפלקס ויטמינים מקבוצת B ונוגדי חמצון ועד לתוספי קואנזים Q10, ממתינים לך תוספים בטכנולוגיה ליפוזומלית עכשווית שמבטיחה לך תוצאות אמינות בכל שימוש. אנו מזמינים אותך ללמוד עוד על מגוון המוצרים הממתינים לך אצלנו וליצור עמנו קשר למענה על כל שאלה שעשויה להיות לך.